ANA SAYFA
EKONOMİ SİYASET GÜNCEL DÜNYA MAGAZİN KÜLTÜR SANAT SPOR SAĞLIK SÖYLEŞİ POLİTİKA RADARI
Son Dakika : [ - Irak'ta ABD İHA'sı İki İran Askerini Öldürdü      - Büyükşehir’den at operasyonu      - Air Canada Uçağı Tehlike Atlattı      - İran'dan Türkiye'ye Nota      - KİMSESİZLERİN KİMSESİ, ABLALARIN ABLASI       ] Tarih :
KİMSESİZLERİN KİMSESİ, ABLALARIN ABLASI / 3/30/2015 STK’lardan Ak Parti Adaylarına büyük ilgi / 3/30/2015 İRAN'IN BİLİNMEYEN YÜZÜ YEZD  / 3/30/2015 ADANA'NIN VEDAT GÜNDOĞAN'I / 3/30/2015
KÜNYEMİZ
   E-gazete

   HAVA DURUMU
ADANA
   PİYASA
Alış satış
USD 2.6102 2.6149
EUR 2.8309 2.836
   E- BÜLTEN
 
  AKTİF ZİYARETÇİ
Aktif Ziyaretçi : 212
Bugün Gelen:6502
Toplam Ziyaret :9463454
   FAYDALI ADRESLER
HİNDİSTAN FÜZEDE ÇAĞ ATLADI

Hindistan, ilk kez nükleer başlık taşıma kapasitesine sahip, yerli üretim uzun menzilli füze denedi. Hindistan bu füzeyle Avrupa ya da Çin'i vurabilecek. Şimdiye kadar sadece BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi uzun menzili füzeye sahipti.

Kıtalararası fırlatılma kapasitesine sahip füzeyi geliştiren Hindistan Savunma Bakanlığı'nın araştırma geliştirme dairesi açıklamasında, Agni V füzesinin başarıyla denendiğini belirtti. Denemede tüm hedef ve parametrelere ulaşıldığı vurgulandı.

Wheeler adasındaki test üssünden başarılı bir uzun menzili füze denemesi gerçekleştirdikleri söyleyen Savunma Bakanlığı yetkilisi V.K. Sarasvat, "Hindistan, uzun menzilli füze tasarlama, geliştirme ve üretme kapasitesini ıspatlamış bir ülkedir" dedi.

1 TONLUK NÜKLEER BAŞLIK
Nükleer başlık da taşıyabilen, "Ateş" anlamına gelen, 17 metre uzunluğundaki ve 50 ton ağırlığındaki Agni füzesinin menzili 5 bin kilometrenin üzerinde. Füze aynı zamanda 1 ton ağırlığında nükleer başlık taşıma özelliğine sahip. Nükleer güç Hindistan, teorik olarak bu füzeyle Çin'in tüm bölgelerini, Avrupa'yı ve Ortadoğu'yu vurabilir.

370 MİLYON EURO HARCADI
"Agni V" füzeleri, Hindistan ordusunun bünyesine 2014 ya da 2015'te alınmadan önce en az dört deneme daha yapacak. Hindistan söz konusu füzenin geliştirilmesi için 370 milyon Euro harcadı. Nükleer başlık taşıyabilen uzun menzilli füzelere sadece Birleşmiş Milletler'in (BM) daimi üyeleri ABD, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere'nin sahip olduğu biliniyordu. 


Haber Tarihi : 4/19/2012

Okunma Sayısı : 131


 HABERE AİT YORUMLAR

  YAZARLAR
Fatoş TEKBAŞ Fatoş TEKBAŞ
Hz. EBU-ZER
Fatih TEKBAŞ Fatih TEKBAŞ
Müsaitim
Prof.Dr. İbrahim ORTAŞ Prof.Dr. İbrahim ORTAŞ
YGS Sonuçları Kötüydü, Şimdi Daha Kötü: Öğrencilerin %5’i Üniversite Düzeyinde Sayılır
Nihat KAŞIKÇI Nihat KAŞIKÇI
TUHAF PARALELLİKLER
Doğan KUŞMAN Doğan KUŞMAN
SEVGİ GÖRECELİ BİR KAVRAM. SİZ, EVET SİZ, KALBİNİZDE SEVGİ TAŞIYORMUSUNUZ?
YUMOŞ ve MİNİK yazıyor YUMOŞ ve MİNİK yazıyor
ADANA HAYVAN BARINAĞINDA NELER OLUYOR (II)
Erdal Özduran Erdal Özduran
Ülkemizde Toprak Reformu Ne Zaman Adam Gibi Yapılacak
Murat DORUK Murat DORUK
ADAYCIKLAR
GOLGE ADAM GOLGE ADAM
UFUĞU GÖREMEYEN TEKİNSİZ DANIŞMAN!
 
  FOTOĞRAF GALERİSİ
Tüm Hakları Saklıdır.