ANA SAYFA
EKONOMİ SİYASET GÜNCEL DÜNYA MAGAZİN KÜLTÜR SANAT SPOR SAĞLIK SÖYLEŞİ POLİTİKA RADARI
Son Dakika : [ - Obama, Rusya'nın Sözlerini Tutacağından Şüpheli      - Aziz Yıldırım hapis cezasıyla ilgili konuştu!       - Kenan Işık'tan üzücü haber!       - İki Japon Bankası Ruslara Kredi Vermeyi Durdurdu      - Asgari Ücrette Ayrım Kalktı      - Adana'da Yeni Bulvar Açılması İçin Başlatılan Yıkımlar Sürüyor      - Cihat için gidip evlendiler!      - Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 200 Bin Liralık Tazminat Davası      - Bu fotoğrafa tepki yağıyor!        ] Tarih :
TOLEDO BİR BAŞKA GÜZEL / 4/21/2014 KADINA VE DOLAYSIYLA TOPLUMA KARŞI ŞİDDETİN ÇÖZÜMÜNDE; BİREY-TOPLUM-KURUM ELE ELE, KADIN-ERKEK-ÇOCUK EL ELE / 4/21/2014 MECLİSTE MHP-CHP İTTİFAKI! / 4/21/2014 ADANA'NIN ÖZLEDİĞİ TABLO! / 4/21/2014
KÜNYEMİZ
   E-gazete

   HAVA DURUMU
ADANA
   PİYASA
Alış satış
USD 2.1284 2.1322
EUR 2.9411 2.9464
   E- BÜLTEN
 
  AKTİF ZİYARETÇİ
Aktif Ziyaretçi : 572
Bugün Gelen:3257
Toplam Ziyaret :6892501
   FAYDALI ADRESLER
HİNDİSTAN FÜZEDE ÇAĞ ATLADI

Hindistan, ilk kez nükleer başlık taşıma kapasitesine sahip, yerli üretim uzun menzilli füze denedi. Hindistan bu füzeyle Avrupa ya da Çin'i vurabilecek. Şimdiye kadar sadece BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi uzun menzili füzeye sahipti.

Kıtalararası fırlatılma kapasitesine sahip füzeyi geliştiren Hindistan Savunma Bakanlığı'nın araştırma geliştirme dairesi açıklamasında, Agni V füzesinin başarıyla denendiğini belirtti. Denemede tüm hedef ve parametrelere ulaşıldığı vurgulandı.

Wheeler adasındaki test üssünden başarılı bir uzun menzili füze denemesi gerçekleştirdikleri söyleyen Savunma Bakanlığı yetkilisi V.K. Sarasvat, "Hindistan, uzun menzilli füze tasarlama, geliştirme ve üretme kapasitesini ıspatlamış bir ülkedir" dedi.

1 TONLUK NÜKLEER BAŞLIK
Nükleer başlık da taşıyabilen, "Ateş" anlamına gelen, 17 metre uzunluğundaki ve 50 ton ağırlığındaki Agni füzesinin menzili 5 bin kilometrenin üzerinde. Füze aynı zamanda 1 ton ağırlığında nükleer başlık taşıma özelliğine sahip. Nükleer güç Hindistan, teorik olarak bu füzeyle Çin'in tüm bölgelerini, Avrupa'yı ve Ortadoğu'yu vurabilir.

370 MİLYON EURO HARCADI
"Agni V" füzeleri, Hindistan ordusunun bünyesine 2014 ya da 2015'te alınmadan önce en az dört deneme daha yapacak. Hindistan söz konusu füzenin geliştirilmesi için 370 milyon Euro harcadı. Nükleer başlık taşıyabilen uzun menzilli füzelere sadece Birleşmiş Milletler'in (BM) daimi üyeleri ABD, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere'nin sahip olduğu biliniyordu. 


Haber Tarihi : 4/19/2012

Okunma Sayısı : 99


 HABERE AİT YORUMLAR

  YAZARLAR
Fatoş TEKBAŞ Fatoş TEKBAŞ
CİNAYETLERDEN KADIRNLAR MI SORUMLU?
Fatih TEKBAŞ Fatih TEKBAŞ
FESTİVAL KADÜK MÜ KALDI?
Prof.Dr. İbrahim ORTAŞ Prof.Dr. İbrahim ORTAŞ
Üniversite ve Bilim İnsanı Kimliği Üzerine
Nihat KAŞIKÇI Nihat KAŞIKÇI
PARALEL ÇETE’NİN YAPACAĞI EN İYİ ŞEY KENDİNİ TASFİYE ETMEK
Doğan KUŞMAN Doğan KUŞMAN
HER ŞEYİ YOKTAN VAR EDEN VE BİZİ YARATAN ALLAHA İNANIYORSAK,
YUMOŞ ve MİNİK yazıyor YUMOŞ ve MİNİK yazıyor
HAYAT BİZLERE ZOR
 
  FOTOĞRAF GALERİSİ
Tüm Hakları Saklıdır.