ANA SAYFA
EKONOMİ SİYASET GÜNCEL DÜNYA MAGAZİN KÜLTÜR SANAT SPOR SAĞLIK SÖYLEŞİ POLİTİKA RADARI
Son Dakika : [ - Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nda Deprem      - Fransa'nın Mâcon Kentindeki Türk Camii Yakılmak İstendi      - SAADET, BÜYÜK BİRLİK’LE GELİYOR       ] Tarih :
İRAN'IN BİLİNMEYEN YÜZÜ (son) / 4/28/2015 Doruk Yazdı, özsüt Geri Adım Attı / 4/28/2015 Muharrem Varlı: Yereldeki Başarıyı Yakalamalıyız / 4/28/2015 Büyükşehir ve ilçe belediyelerden ağaç kesiminde; ORTAK HAREKET / 4/28/2015
KÜNYEMİZ
   E-gazete

   HAVA DURUMU
ADANA
   PİYASA
Alış satış
USD 2.7243 2.7293
EUR 2.9538 2.9591
   E- BÜLTEN
 
  AKTİF ZİYARETÇİ
Aktif Ziyaretçi : 283
Bugün Gelen:1318
Toplam Ziyaret :9644427
   FAYDALI ADRESLER
HİNDİSTAN FÜZEDE ÇAĞ ATLADI

Hindistan, ilk kez nükleer başlık taşıma kapasitesine sahip, yerli üretim uzun menzilli füze denedi. Hindistan bu füzeyle Avrupa ya da Çin'i vurabilecek. Şimdiye kadar sadece BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi uzun menzili füzeye sahipti.

Kıtalararası fırlatılma kapasitesine sahip füzeyi geliştiren Hindistan Savunma Bakanlığı'nın araştırma geliştirme dairesi açıklamasında, Agni V füzesinin başarıyla denendiğini belirtti. Denemede tüm hedef ve parametrelere ulaşıldığı vurgulandı.

Wheeler adasındaki test üssünden başarılı bir uzun menzili füze denemesi gerçekleştirdikleri söyleyen Savunma Bakanlığı yetkilisi V.K. Sarasvat, "Hindistan, uzun menzilli füze tasarlama, geliştirme ve üretme kapasitesini ıspatlamış bir ülkedir" dedi.

1 TONLUK NÜKLEER BAŞLIK
Nükleer başlık da taşıyabilen, "Ateş" anlamına gelen, 17 metre uzunluğundaki ve 50 ton ağırlığındaki Agni füzesinin menzili 5 bin kilometrenin üzerinde. Füze aynı zamanda 1 ton ağırlığında nükleer başlık taşıma özelliğine sahip. Nükleer güç Hindistan, teorik olarak bu füzeyle Çin'in tüm bölgelerini, Avrupa'yı ve Ortadoğu'yu vurabilir.

370 MİLYON EURO HARCADI
"Agni V" füzeleri, Hindistan ordusunun bünyesine 2014 ya da 2015'te alınmadan önce en az dört deneme daha yapacak. Hindistan söz konusu füzenin geliştirilmesi için 370 milyon Euro harcadı. Nükleer başlık taşıyabilen uzun menzilli füzelere sadece Birleşmiş Milletler'in (BM) daimi üyeleri ABD, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere'nin sahip olduğu biliniyordu. 


Haber Tarihi : 4/19/2012

Okunma Sayısı : 132


 HABERE AİT YORUMLAR

  YAZARLAR
Fatoş TEKBAŞ Fatoş TEKBAŞ
VAZGEÇİLMEZLER
Fatih TEKBAŞ Fatih TEKBAŞ
Portakal Çiçeği Karnavalı
Prof.Dr. İbrahim ORTAŞ Prof.Dr. İbrahim ORTAŞ
YGS Sonuçları Kötüydü, Şimdi Daha Kötü: Öğrencilerin %5’i Üniversite Düzeyinde Sayılır
Nihat KAŞIKÇI Nihat KAŞIKÇI
100 YILLIK BÜYÜK YALAN
Doğan KUŞMAN Doğan KUŞMAN
İNSANIN DÜNYADA YAŞADIĞI HER ANI İMTİHANDIR;
YUMOŞ ve MİNİK yazıyor YUMOŞ ve MİNİK yazıyor
Sevgi Ağır Bassın Ne Olur
Erdal Özduran Erdal Özduran
Ülkemizde Toprak Reformu Ne Zaman Adam Gibi Yapılacak
Murat DORUK Murat DORUK
DEVLETİN MEMURU KULLANILIYOR MU?
GOLGE ADAM GOLGE ADAM
UFUĞU GÖREMEYEN TEKİNSİZ DANIŞMAN!
 
  FOTOĞRAF GALERİSİ
Tüm Hakları Saklıdır.