ANA SAYFA
EKONOMİ SİYASET GÜNCEL DÜNYA MAGAZİN KÜLTÜR SANAT SPOR SAĞLIK SÖYLEŞİ POLİTİKA RADARI
Son Dakika : [ - Obama: İran En Az 10 Yıl Nükleer Programı Durdurmalı      - Finlandiya'da bir Türk restoranında üç Türk bıçaklanarak öldürüldü      - Davutoğlu Engellilere ve İşsizlere 2 Müjde Verdi      - İngiltere, Türkiye'ye Polis Göndermek İstiyor!      - 52 adet yeni araç törenle hizmete girdi       ] Tarih :
 TEMAYÜL DEĞİL, SANKİ FUAR ALANIYDI! / 3/4/2015 YEZD ÇÖLLER KENTİ GİBİ / 3/4/2015 ADANA’NIN GURURU AĞAR YİNE BAŞKAN! / 3/4/2015 GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR / 3/4/2015
KÜNYEMİZ
   E-gazete

   HAVA DURUMU
ADANA
   PİYASA
Alış satış
USD 2.5187 2.5232
EUR 2.8144 2.8195
   E- BÜLTEN
 
  AKTİF ZİYARETÇİ
Aktif Ziyaretçi : 973
Bugün Gelen:845
Toplam Ziyaret :9299761
   FAYDALI ADRESLER
HİNDİSTAN FÜZEDE ÇAĞ ATLADI

Hindistan, ilk kez nükleer başlık taşıma kapasitesine sahip, yerli üretim uzun menzilli füze denedi. Hindistan bu füzeyle Avrupa ya da Çin'i vurabilecek. Şimdiye kadar sadece BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi uzun menzili füzeye sahipti.

Kıtalararası fırlatılma kapasitesine sahip füzeyi geliştiren Hindistan Savunma Bakanlığı'nın araştırma geliştirme dairesi açıklamasında, Agni V füzesinin başarıyla denendiğini belirtti. Denemede tüm hedef ve parametrelere ulaşıldığı vurgulandı.

Wheeler adasındaki test üssünden başarılı bir uzun menzili füze denemesi gerçekleştirdikleri söyleyen Savunma Bakanlığı yetkilisi V.K. Sarasvat, "Hindistan, uzun menzilli füze tasarlama, geliştirme ve üretme kapasitesini ıspatlamış bir ülkedir" dedi.

1 TONLUK NÜKLEER BAŞLIK
Nükleer başlık da taşıyabilen, "Ateş" anlamına gelen, 17 metre uzunluğundaki ve 50 ton ağırlığındaki Agni füzesinin menzili 5 bin kilometrenin üzerinde. Füze aynı zamanda 1 ton ağırlığında nükleer başlık taşıma özelliğine sahip. Nükleer güç Hindistan, teorik olarak bu füzeyle Çin'in tüm bölgelerini, Avrupa'yı ve Ortadoğu'yu vurabilir.

370 MİLYON EURO HARCADI
"Agni V" füzeleri, Hindistan ordusunun bünyesine 2014 ya da 2015'te alınmadan önce en az dört deneme daha yapacak. Hindistan söz konusu füzenin geliştirilmesi için 370 milyon Euro harcadı. Nükleer başlık taşıyabilen uzun menzilli füzelere sadece Birleşmiş Milletler'in (BM) daimi üyeleri ABD, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere'nin sahip olduğu biliniyordu. 


Haber Tarihi : 4/19/2012

Okunma Sayısı : 129


 HABERE AİT YORUMLAR

  YAZARLAR
Fatoş TEKBAŞ Fatoş TEKBAŞ
Av.Uçar Erdal Kaç Vekil Eder
Fatih TEKBAŞ Fatih TEKBAŞ
Günep İnşaat Göz dolduruyor
Prof.Dr. İbrahim ORTAŞ Prof.Dr. İbrahim ORTAŞ
İnsan-Toprak İlişkileri ve 5 Aralık Dünya Toprak Günü
Nihat KAŞIKÇI Nihat KAŞIKÇI
BAHÇELİ DANIŞMANLARINI DEĞİŞTİRMELİ
Doğan KUŞMAN Doğan KUŞMAN
ALLAH İLE ARANIZ NASIL?
YUMOŞ ve MİNİK yazıyor YUMOŞ ve MİNİK yazıyor
Tarkan Kullanılıyor mu?
Erdal Özduran Erdal Özduran
Ülkemizde Toprak Reformu Ne Zaman Adam Gibi Yapılacak
Murat DORUK Murat DORUK
ADAYCIKLAR
GOLGE ADAM GOLGE ADAM
UFUĞU GÖREMEYEN TEKİNSİZ DANIŞMAN!
 
  FOTOĞRAF GALERİSİ
Tüm Hakları Saklıdır.