ANA SAYFA
EKONOMİ SİYASET GÜNCEL DÜNYA MAGAZİN KÜLTÜR SANAT SPOR SAĞLIK SÖYLEŞİ POLİTİKA RADARI
Son Dakika : [ - BM'den katliam uyarısı      - Muayene ücretlerine zam geldi      - Adana'daki Yangında 170 Hektarlık Kızılçam Ormanı Zarar Gördü      - Brezilya'da İŞİD benzeri vahşet!      - Altın Fiyatlarını Düşüren Çok Neden Var      - Cihada katılmaya böyle gittiler       ] Tarih :
Çelikcan ve Balcılar’ın hızına yetişilmiyor / 8/31/2014 YUMOŞ’UN ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ / 8/31/2014 TEŞEKKÜRLER SÖZLÜ, TEŞEKKÜRLER ADAMHASAN / 8/31/2014 ATİNA’YI GÜZELLEŞTİREN AKROPOLİS / 8/31/2014
KÜNYEMİZ
   E-gazete

   HAVA DURUMU
ADANA
   PİYASA
Alış satış
USD 2.1584 2.1623
EUR 2.8451 2.8502
   E- BÜLTEN
 
  AKTİF ZİYARETÇİ
Aktif Ziyaretçi : 806
Bugün Gelen:3181
Toplam Ziyaret :7881583
   FAYDALI ADRESLER
HİNDİSTAN FÜZEDE ÇAĞ ATLADI

Hindistan, ilk kez nükleer başlık taşıma kapasitesine sahip, yerli üretim uzun menzilli füze denedi. Hindistan bu füzeyle Avrupa ya da Çin'i vurabilecek. Şimdiye kadar sadece BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi uzun menzili füzeye sahipti.

Kıtalararası fırlatılma kapasitesine sahip füzeyi geliştiren Hindistan Savunma Bakanlığı'nın araştırma geliştirme dairesi açıklamasında, Agni V füzesinin başarıyla denendiğini belirtti. Denemede tüm hedef ve parametrelere ulaşıldığı vurgulandı.

Wheeler adasındaki test üssünden başarılı bir uzun menzili füze denemesi gerçekleştirdikleri söyleyen Savunma Bakanlığı yetkilisi V.K. Sarasvat, "Hindistan, uzun menzilli füze tasarlama, geliştirme ve üretme kapasitesini ıspatlamış bir ülkedir" dedi.

1 TONLUK NÜKLEER BAŞLIK
Nükleer başlık da taşıyabilen, "Ateş" anlamına gelen, 17 metre uzunluğundaki ve 50 ton ağırlığındaki Agni füzesinin menzili 5 bin kilometrenin üzerinde. Füze aynı zamanda 1 ton ağırlığında nükleer başlık taşıma özelliğine sahip. Nükleer güç Hindistan, teorik olarak bu füzeyle Çin'in tüm bölgelerini, Avrupa'yı ve Ortadoğu'yu vurabilir.

370 MİLYON EURO HARCADI
"Agni V" füzeleri, Hindistan ordusunun bünyesine 2014 ya da 2015'te alınmadan önce en az dört deneme daha yapacak. Hindistan söz konusu füzenin geliştirilmesi için 370 milyon Euro harcadı. Nükleer başlık taşıyabilen uzun menzilli füzelere sadece Birleşmiş Milletler'in (BM) daimi üyeleri ABD, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere'nin sahip olduğu biliniyordu. 


Haber Tarihi : 4/19/2012

Okunma Sayısı : 111


 HABERE AİT YORUMLAR

  YAZARLAR
Fatoş TEKBAŞ Fatoş TEKBAŞ
SESSİZ ÇIĞLIK
Fatih TEKBAŞ Fatih TEKBAŞ
OKUMA YAZMASI OLMAYANLAR NASIL OY KULLANACAK?
Prof.Dr. İbrahim ORTAŞ Prof.Dr. İbrahim ORTAŞ
PROF. DR. NİMET ÖZDAŞ'IN VEFATI VE BİLİM POLİTKASINA KATKILARI
Nihat KAŞIKÇI Nihat KAŞIKÇI
NEDEN DAVUTOĞLU?
Doğan KUŞMAN Doğan KUŞMAN
ÇOK SEVİYORUM DİYE BARİ YALAN SÖYLEMEYİN!
YUMOŞ ve MİNİK yazıyor YUMOŞ ve MİNİK yazıyor
BİR BİLSENİZ
Murat DORUK Murat DORUK
Ah şu Lidyalılar…
Tolga ÇAĞLAR Tolga ÇAĞLAR
SİNEKLİ CENNET
 
  FOTOĞRAF GALERİSİ
Tüm Hakları Saklıdır.