ANA SAYFA
EKONOMİ SİYASET GÜNCEL DÜNYA MAGAZİN KÜLTÜR SANAT SPOR SAĞLIK SÖYLEŞİ POLİTİKA RADARI
Son Dakika : [ - FURKAN VAKFI 20.YILI ÖZEL PROGRAMINA DAVET      - ADANA KONAKLARINDA TÜRKİYE VE ADANA’DA BİR İLK       - IŞİD, 250 kişiyi infaz etti!      - Günde 3 Bardak Süt Ölüm Riskini Artırıyor!      - IŞİD'e katılan militandan kan donduran itiraflar!      - TERİM VE SÖZLÜ ÜÇ,BEŞ LAFIN BELİNİ KIRDILAR      - BİR HABER, 6 FARKLI YAKLAŞIM      - MÜLKİYELİ’NİN CV’Sİ BELEDİYE’DEN GEÇTİ Mİ?        ] Tarih :
MÜLKİYELİ’NİN CV’Sİ BELEDİYE’DEN GEÇTİ Mİ?  / 10/31/2014 BİR HABER, 6 FARKLI YAKLAŞIM / 10/31/2014 TERİM VE SÖZLÜ ÜÇ,BEŞ  LAFIN BELİNİ KIRDILAR / 10/31/2014 PEYGAMBER EFENDİMİZİN GÜNLÜK YAŞAMI / 10/31/2014
KÜNYEMİZ
   E-gazete

   HAVA DURUMU
ADANA
   PİYASA
Alış satış
USD 2.2171 2.2211
EUR 2.7902 2.7952
   E- BÜLTEN
 
  AKTİF ZİYARETÇİ
Aktif Ziyaretçi : 1150
Bugün Gelen:916
Toplam Ziyaret :8301925
   FAYDALI ADRESLER
HİNDİSTAN FÜZEDE ÇAĞ ATLADI

Hindistan, ilk kez nükleer başlık taşıma kapasitesine sahip, yerli üretim uzun menzilli füze denedi. Hindistan bu füzeyle Avrupa ya da Çin'i vurabilecek. Şimdiye kadar sadece BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi uzun menzili füzeye sahipti.

Kıtalararası fırlatılma kapasitesine sahip füzeyi geliştiren Hindistan Savunma Bakanlığı'nın araştırma geliştirme dairesi açıklamasında, Agni V füzesinin başarıyla denendiğini belirtti. Denemede tüm hedef ve parametrelere ulaşıldığı vurgulandı.

Wheeler adasındaki test üssünden başarılı bir uzun menzili füze denemesi gerçekleştirdikleri söyleyen Savunma Bakanlığı yetkilisi V.K. Sarasvat, "Hindistan, uzun menzilli füze tasarlama, geliştirme ve üretme kapasitesini ıspatlamış bir ülkedir" dedi.

1 TONLUK NÜKLEER BAŞLIK
Nükleer başlık da taşıyabilen, "Ateş" anlamına gelen, 17 metre uzunluğundaki ve 50 ton ağırlığındaki Agni füzesinin menzili 5 bin kilometrenin üzerinde. Füze aynı zamanda 1 ton ağırlığında nükleer başlık taşıma özelliğine sahip. Nükleer güç Hindistan, teorik olarak bu füzeyle Çin'in tüm bölgelerini, Avrupa'yı ve Ortadoğu'yu vurabilir.

370 MİLYON EURO HARCADI
"Agni V" füzeleri, Hindistan ordusunun bünyesine 2014 ya da 2015'te alınmadan önce en az dört deneme daha yapacak. Hindistan söz konusu füzenin geliştirilmesi için 370 milyon Euro harcadı. Nükleer başlık taşıyabilen uzun menzilli füzelere sadece Birleşmiş Milletler'in (BM) daimi üyeleri ABD, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere'nin sahip olduğu biliniyordu. 


Haber Tarihi : 4/19/2012

Okunma Sayısı : 120


 HABERE AİT YORUMLAR

  YAZARLAR
Fatoş TEKBAŞ Fatoş TEKBAŞ
BİZDE HER ŞEY PARA
Fatih TEKBAŞ Fatih TEKBAŞ
IŞİD MİŞİT KAYNADI HER YER...
Prof.Dr. İbrahim ORTAŞ Prof.Dr. İbrahim ORTAŞ
Çalışma Şartları ve Özlükler Akademi ve Bilimin Altyapısını Oluşturmaktadır
Nihat KAŞIKÇI Nihat KAŞIKÇI
BU KAFADAN SADECE MARAZA ÇIKAR
Doğan KUŞMAN Doğan KUŞMAN
SİZ ZİKİRİ NE SANIYORSUNUZ Kİ?
YUMOŞ ve MİNİK yazıyor YUMOŞ ve MİNİK yazıyor
NİĞDE’YE GİTTİM, AKLIM ANTALYA’DA KALDI
Erdal Özduran Erdal Özduran
Yüce Türk Milleti, Devletine Sonuna Kadar Güveniyor.
Murat DORUK Murat DORUK
IŞİD'TİR
GOLGE ADAM GOLGE ADAM
MÜLKİYELİ’NİN CV’Sİ BELEDİYE’DEN GEÇTİ Mİ?
 
  FOTOĞRAF GALERİSİ
Tüm Hakları Saklıdır.