ANA SAYFA
EKONOMİ SİYASET GÜNCEL DÜNYA MAGAZİN KÜLTÜR SANAT SPOR SAĞLIK SÖYLEŞİ POLİTİKA RADARI
Son Dakika : [ - MUCİP KAZMA’YI KAYBETTİK!!!      - Kerkük'te PKK ve IŞİD çatışıyor      - Ankara'dan 6 Şart: Kara Operasyonuna Destek Veririz ama...      - Demirtaş: Kürtler tehdit değil      - BİR ŞEHİR VE İKİ CENAZE      - VİOLET’İN EN MUTLU ANI      - DSİ 6,BÖLGE’DEN BÜYÜK İHMAL      - ERDOĞAN UCUBE SANAT DERKEN HAKLI MIYDI? TEBRİZ’DEN TÜRKİYE’YE NEYİ ÇOK İSTEDİ?      - SOFİA BİR KADIN İSMİ KADAR GÜZEL       ] Tarih :
SOFİA BİR KADIN İSMİ KADAR GÜZEL / 10/1/2014 ERDOĞAN UCUBE SANAT DERKEN HAKLI MIYDI? TEBRİZ’DEN TÜRKİYE’YE NEYİ ÇOK İSTEDİ? / 10/1/2014 DSİ 6,BÖLGE’DEN BÜYÜK İHMAL / 10/1/2014 BİR ŞEHİR VE İKİ CENAZE / 10/1/2014
KÜNYEMİZ
   E-gazete

   HAVA DURUMU
ADANA
   PİYASA
Alış satış
USD 2.2772 2.2813
EUR 2.8746 2.8798
   E- BÜLTEN
 
  AKTİF ZİYARETÇİ
Aktif Ziyaretçi : 1325
Bugün Gelen:1449
Toplam Ziyaret :8095754
   FAYDALI ADRESLER
HİNDİSTAN FÜZEDE ÇAĞ ATLADI

Hindistan, ilk kez nükleer başlık taşıma kapasitesine sahip, yerli üretim uzun menzilli füze denedi. Hindistan bu füzeyle Avrupa ya da Çin'i vurabilecek. Şimdiye kadar sadece BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi uzun menzili füzeye sahipti.

Kıtalararası fırlatılma kapasitesine sahip füzeyi geliştiren Hindistan Savunma Bakanlığı'nın araştırma geliştirme dairesi açıklamasında, Agni V füzesinin başarıyla denendiğini belirtti. Denemede tüm hedef ve parametrelere ulaşıldığı vurgulandı.

Wheeler adasındaki test üssünden başarılı bir uzun menzili füze denemesi gerçekleştirdikleri söyleyen Savunma Bakanlığı yetkilisi V.K. Sarasvat, "Hindistan, uzun menzilli füze tasarlama, geliştirme ve üretme kapasitesini ıspatlamış bir ülkedir" dedi.

1 TONLUK NÜKLEER BAŞLIK
Nükleer başlık da taşıyabilen, "Ateş" anlamına gelen, 17 metre uzunluğundaki ve 50 ton ağırlığındaki Agni füzesinin menzili 5 bin kilometrenin üzerinde. Füze aynı zamanda 1 ton ağırlığında nükleer başlık taşıma özelliğine sahip. Nükleer güç Hindistan, teorik olarak bu füzeyle Çin'in tüm bölgelerini, Avrupa'yı ve Ortadoğu'yu vurabilir.

370 MİLYON EURO HARCADI
"Agni V" füzeleri, Hindistan ordusunun bünyesine 2014 ya da 2015'te alınmadan önce en az dört deneme daha yapacak. Hindistan söz konusu füzenin geliştirilmesi için 370 milyon Euro harcadı. Nükleer başlık taşıyabilen uzun menzilli füzelere sadece Birleşmiş Milletler'in (BM) daimi üyeleri ABD, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere'nin sahip olduğu biliniyordu. 


Haber Tarihi : 4/19/2012

Okunma Sayısı : 113


 HABERE AİT YORUMLAR

  YAZARLAR
Fatoş TEKBAŞ Fatoş TEKBAŞ
DOSTUMU KAYBETTİM
Fatih TEKBAŞ Fatih TEKBAŞ
OROSPU OLMAYA MI GELDİLER?
Prof.Dr. İbrahim ORTAŞ Prof.Dr. İbrahim ORTAŞ
Çalışma Şartları ve Özlükler Akademi ve Bilimin Altyapısını Oluşturmaktadır
Nihat KAŞIKÇI Nihat KAŞIKÇI
SOL’UN ENTELEKTÜEL DÜZEYİ
Doğan KUŞMAN Doğan KUŞMAN
ALLAH’I NASIL SEVEBİLİRİZ?
YUMOŞ ve MİNİK yazıyor YUMOŞ ve MİNİK yazıyor
KİM AÇLIĞA DAYANABİLİR?
Erdal Özduran Erdal Özduran
Yüce Türk Milleti, Devletine Sonuna Kadar Güveniyor.
Murat DORUK Murat DORUK
YOK BE USTA…
 
  FOTOĞRAF GALERİSİ
Tüm Hakları Saklıdır.